Przy zakupie od wartości 120 zł - transport gratissprawdź szczegóły 

K-Obiol MAX - 1 L

Dostępność: brak towaru
Cena: 361,80 zł 361.80
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.33333

Opis

K-Obiol® MAX

Dezynsekcja pustych magazynów przed zbiorami zbóż.
Zabezpieczanie składowanego ziarna przed szkodnikami.

Puste magazyny ziarna mogą stanowić siedlisko wielu owadów gotowych, aby porazić napływające ziarno. Wszelkie działania profilaktyczne należy podjąć dużo wcześniej przed przyjęciem ziarna, aby zapewnić środowisko wolne od szkodników. W budynku nie może zalegać ziarno ani resztki z ubiegłego roku. Magazyny czy silosy muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych. Przed dezynsekcją wszystkie ściany i posadzki magazynu, jak również powierzchnie pionowe, pomieszczenia przechowywania i odbioru należy wyczyścić i w razie potrzeby również umyć. Tylko wtedy właściwie przeprowadzony zabieg dezynsekcji da najlepsze rezultaty.

Zabezpieczanie pustych magazynów i silosów za pomocą K-Obiol® MAX

K-Obiol® MAX należy stosować za pomocą sprzętu do opryskiwania, który umożliwia zabezpieczenie struktury budynku do wysokości 15 metrów. Mogą to być np. opryskiwacze ręczne ciśnieniowe czy plecakowe z silnikiem spalinowym. Należy stosować odpowiednie ciśnienie, które zapewni dokładne pokrycie zabezpieczanej powierzchni i przeniknięcie produktu do trudno dostępnych miejsc na belkach oraz przestrzeni dachowej. Obszary te mogą być częstym siedliskiem owadów.

Zabezpieczanie i długotrwała ochrona składowanego ziarna W trakcie przechowywania po zbiorze, magazynowane ziarno może być zaatakowane przez szkodniki magazynowe.

Środki owadobójcze stosowane bezpośrednio na ziarno w momencie jego przyjęcia do magazynu określa się jako protektanty. W magazynach lub miejscach transportu wybór skutecznego środka owadobójczego, gwarantującego najniższy poziom pozostałości, ma kluczowe znaczenie. Osoby odpowiedzialne za ochronę zbóż dokonują wyboru produktu o wysokiej skuteczności, który również zapewnia minimalne zagrożenie dla użytkowników oraz konsumentów.

Produkt K-Obiol® MAX jest unikalny – zapewnia ochronę profilaktyczną i leczniczą przed owadami w produktach magazynowanych. W zależności od dawki zapewnia do 12 miesięcy ochrony.

Dawki i stosowanie

Najlepsze efekty otrzymuje się stosując specjalne agregaty do nanoszenia produktu na ziarno. W przypadku małych ilości ziarna można stosować proste opryskiwacze, ale należy zapewnić odpowiednie wymieszanie ziarna po oprysku.

 

W przypadku Produktów będących środkami ochrony roślin przeznaczonymi dla użytkowników profesjonalnych w rozumieniu ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Dz.U. 2013 poz. 455 ze zm.) oraz rozporządzenia nr 1107/2009 (Dz.U. 2011 nr 284 poz. 1673 ze zm.), złożyć Zamówienie oraz być stroną Umowy mogą jedynie Klienci będący pełnoletnimi osobami fizycznymi posiadającymi pełną zdolność do czynności prawnych oraz posiadającymi kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Dz.U. 2013 poz. 455 ze zm.).

Nabycia środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby:
a) pełnoletnie,
b) posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. ustawy o środkach ochrony roślin.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa, zamieszczonych w etykiecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl