Preparaty na pluskwy. Skuteczne środki do zwalczania pluskiew domowych. 

Jak się przygotować do walki przeciwko pluskwom? Jak wytępić pluskwy?

Zwalczanie pluskiew domowych jest niezwykle trudne, wymaga cierpliwości, staranności i odpowiedniego przygotowania pomieszczeń do stosowaniu preparatów na pluskwy. Poniżej przedstawiamy kolejne kroki przedstawiające jak skutecznie pozbyć się pluskiew.

1. Zwalczanie pluskiew jest niezwykle trudne i trzeba się do tego odpowiednio przygotować

2. Wybierz metodę i preparat na pluskwy który chcesz zastosować . W warunkach domowych na ogół będzie to oprysk preparatem gotowym do użycia lub koncentrat do przygotowania oprysku.

3. Przeczytaj dokładnie etykietę preparatu na pluskwy. Pamiętaj stosuj środek na pluskwy zgodnie z zaleceniami.

4. Przygotuj wszystkie pomieszczenia do wykonania zwalczania pluskiew. Ponieważ pluskwy chętnie się kryją we wszelkie możliwe zakamarki ( szpary, pęknięcia w drewnianych meblach, meble tapicerowane, obrazy, materace, listwy przypodłogowe, itp.) oprysk preparatem na pluskwy musi być wykonany niezwykle starannie. Ciekawostka – na drewnianym wieszaku ubraniowym (pluskwy nie lubią metalowych przedmiotów bo są „zimne”) może być 6 miejsc gdzie pluskwy znajdą schronienie!

5. Opryskaj środkiem na pluskwy dokładnie miejsca gdzie pluskwy mogą się ukryć. Pamiętaj aby preparat na pluskwy dotarł do wszystkich możliwych kryjówek pluskiew

6. Uwaga! Nie stosuj płynnych preparatów w pobliżu urządzeń elektrycznych i do włączników i gniazdek elektrycznych ( to są miejsca w których chętnie chowają się pluskwy). W takich miejscach zastosuj preparat w postaci proszku.

7. Zwróć szczególną uwagę na staranne potraktowanie powierzchni w pobliżu miejsc odpoczynku ludzi. Pluskwy podczas odpoczynku i snu ludzi wychodzą ze swoich kryjówek aby pobrać krew niezbędną do rozwoju.

8. Trudno jest zauważyć pluskwy ponieważ są aktywne głównie nocą. Jeżeli widać je w ciągu dnia to może oznaczać że jest ich bardzo dużo.

9. Ze względu na zachowanie się pluskiew i ich rozwój jednorazowa akcja zwalczania może nie być wystarczająca. Do ukrytych pluskiew trudno jest dotrzeć. Może być potrzeba powtarzania stosowania środków na pluskwy.

10. Najlepsze efekty przynosi łączne stosowanie kilku metod zwalczania pluskiew (oprysk, opylanie, pułapki, odymianie lub parowanie).

Środki na pluskwy

ABC Pułapka lepowa na pluskwy z atraktantem ABC Pułapka lepowa na pluskwy z atraktantem
Producent: ABC
Cena:

31,54 zł

zobacz więcej
AquaPy EW165 1 L AquaPy EW165 1 L
Producent: Bayer
Cena:

545,00 zł

szt.
zobacz więcej
Dobol fumigator 10g Dobol fumigator 10g
Producent: Kwizda
Cena:

42,00 zł

zobacz więcej
Fendona Pro 0,5 L Fendona Pro 0,5 L
Producent: Fendona
Cena:

241,08 zł

szt.
zobacz więcej
Mythic 10 SC 500 ml Mythic 10 SC 500 ml
Producent: Mythic
Cena:

356,70 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl