Przy zakupie od wartości 120 zł - transport gratissprawdź szczegóły 

Larvalex 5kg - preparat na larwy much - Maggots

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 393,60 zł 393.60
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Produkt do zwalczania larw much.

Preparat hamuje proces przepoczwarzania się larw much, co znacząco ogranicza występowanie osobników dorosłych. Efekty widoczne są już po dwóch tygodniach od zastosowania produktu. Najlepsze rezultaty daje stosowanie larwicydu oraz preparatu do zwalczania dorosłych much występujących w budynku inwentarskim.

Zakres stosowania:

Produkt przeznaczony do zwalczania larw much w pomieszczeniach typu obory, stajnie, chlewnie, w oborniku i ściółce oraz na śmietnikach. Produkt w postaci granulatu rozpuszczalnego w wodzie.

Aplikuje się poprzez polewanie lub spryskiwanie podłoża na którym rozwijają się larwy much. 250g produktu wystarcza do potraktowania 10m² powierzchni obornika.

Zastosowanie poprzez polewanie:
250g rozpuścić w 7,5l ciepłej wody, wystarcza na 10m² powierzchni.

Zastosowanie poprzez rozpylanie:
250g rozpuścić  w 2,5l ciepłej wody. 250g wystarcza na 10m² powierzchni.

Eliminacja owadów zachodzi stopniowo i staje się widoczna po dwóch tygodniach po zastosowaniu. Stosować tylko na oborniku lub innych miejscach hodowlanych. Środek można stosować w pobliżu zwierząt, jednak tylko w miejscach które są poza zasięgiem zwierząt.

Warto wiedzieć:

Czy wiesz, że cykl życiowy much zależy od temperatury? Muchy mogą rozmnażać się przez cały rok w ciepłych warunkach, ale ich cykl życiowy skraca się wraz ze wzrostem temperatury.

Temperatura / cykl życiowy muchy:
(od złożenia jaj, przez rozwój larw i poczwarek do dorosłej muchy)
- w temperaturze 16°C cykl życiowy trwa 50 dni
- w temperaturze 25°C cykl życiowy trwa 16 dni
- w temperaturze 36°C cykl życiowy trwa 7 dni

Ponieważ temperatura w oborach , chlewniach czy kurnikach jest wysoka przez cały rok (między 17°C a nawet 40°C), są one idealnym miejscem do rozwoju much!  Po  48 godzinach  od wyklucia dorosłe muchy  mogą zacząć składać jaja. Jednorazowo składają 150-200 jaj, a w ciągu swojego krótkiego życia mogą złożyć  5 do 7 razy. Dlatego ilość much jest tak duża szczególnie w wysokich temperaturach.

W budynkach inwentarskich  dwie główne muchy nękające zwierzęta gospodarskie to muchy domowe ( Musca domestica) i bolimuszka ( Stomoxys calcitrans). Muchy mogą powodować zwiększony stres dla zwierząt  i mogą być odpowiedzialne za znaczne zmniejszenie produkcji mięsa i mleka. Bolimuszka boleśnie kłuje i wysysa krew zwierząt przenosząc jednocześnie wiele chorób. Much domowa nie żywi się krwią ale na swoim ciele przenosi wiele bakterii i wirusów chorobotwórczych które mogą być przyczyną chorób zwierząt gospodarskich.

Larwy much przechodzą rozwój w oborniku i gnojowicy. Dopiero dorosłe muchy widzimy na ścianach i na zwierzętach i to one były dotychczas głównym celem zwalczania. Ze względu na masowy rozwój much oraz temperatury coraz częściej pojawia się odporność na stosowane dotychczas preparaty do zwalczania dorosłych much.

Dlatego tak ważne jest rozpoczęcie zwalczania much kiedy występują w stadium larwalnym aby przerwać ich rozwój i doprowadzić do ograniczenia liczebności dorosłych much.

Produkt posiada pozwolenie na obrót wydane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl